تحصیل در آمریکا | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا ، ایالت متحده آمریکا با نام اختصاریUSA  کشوری است که از نظر جغرافیایی ، در آمریکای شمالی قرار داشته و مرکز آن نیز شهر واشنگتن میباشد .

این کشور در بین دیگر کشورهای دنیا ، از نظر جمعیت در رتبه ی سوم قرار دارد .

ایالت متحده آمریکا نیز جزو کشورهایی است که در جنگهای جهانی اول و دوم تاثیر گذار بوده است .

تحصیل در آمریکا

بسیاری از دانشگاهها و مدارس معتبر دنیا در کشور آمریکا قرار دارد . سیستم آموزشی کشور آمریکا از سطح بالایی برخوردار است و این امر باعث شده تا در اکثر زمینه ها دانشجویان خبره و نخبه ای را تربیت کند .

ایالت متحده آمریکا با توجه به پیشتاز بودن در زمینه علم و فناوری ، امکانات رفاهی متعددی در اختیار دانشجویان قرار داده که باعث جذب بیشتری از دانشجویان شده است .

دانشجویان خارجی در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستد . زیرا دارای طرز فکر و دید متفاوتی هستند .

ترم پاییزی در این کشور از ماه سپتامبر شروع و تا ماه اکتبر ادامه دارد .

همچنین ترم بهاری نیز از ماه ژانویه شروع و تا ماه فوریه ادامه میابد .

داشنجویانی که علاقه مند به اخذ واحد در ترم تابستان هستند نیز میتوانند از ماه جولای اقدام به ثبت نام کنند .

هزینه ی تحصیل در آمریکا با توجه به نوع دانشگاه ، محل سکونت دانشجو و استفاده از امکانات رفاهی مختلف ، متفاوت میباشد .

شایان ذکر است که تحصیل در دانشگاههای خصوصی هزینه های بالاتری را میطلبد .

در بین مدارک ارسالی توسط دانشجو برای اخذ پذیرش ، انگیزه نامه نیز از اهمیت بالایی برخوردار میباشد .

 

تحصیل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا ،کشوری در آمریکای شمالی و سومین کشور وسیع و پرجمعیت جهان می باشد که با تکیه بر این ویژگی ها ، صنعت قوی ، ساختار اقتصادی منسجم و گوناگونیِ فراوان قومی و نژادی ، مقصد خیلی از خارجی ها برای زندگی و تحصیل می باشد . تحصیل در آمریکا و در دانشگاه هایی نظیر دانشگاه هاروارد ، ویلیام اند ماری ، پرینستون ، کلمبیا ،  ام.آی.تی ، دالاس و آرلینگتون تگزاس ، دانشگاه های ایالات آریزونا ، اوهایو ، فلوریدا ، واشنگتن ، موسسه تکنولوژی ایلینویز ، سانی بوفالو ، ، سینسیناتی و … که هریک معرف نوابغ و دانشمندان بزرگی بوده اند ، به عنوان جاذبه ای غیر قابل چشم پوشی برای دوستداران علم تلقی می شود . استفاده از امکانات سخت افزاری نظیر آزمایشگاه ها و کتابخانه ها ، ارتباط با نفرات اول هر فیلد علمی و پویایی محیط های علمی هم مزید بر علت شده است که طبق آمار یونسکو ، ۷۴۰٫۰۰۰ دانشجو در سال  قصد عزیمت و تحصیل در آمریکا را داشته باشند .

متقاضیان ایرانی با استفاده از ۳ نوع ویزای دانشجویی «اف ۱» ( مشمول حال افرادی می شود که قصد تحصیل در آمریکا و ثبت نام در کالج ها و دانشگاه های معتبر و فراگیری زبان انگلیسی را دارند می شود ) ، «جی ۱» ( مشمول افرادی می شودکه قصد شرکت در دوره ای تبادلی مانند دوره های ارائه دهنده دروس دبیرستان و دانشگاه ها را دارند) ، و «ام ۱» (مشمول افرادی می شود که قصد ادامه تحصیل در اماکن غیر دانشگاهی مانند کارآموزی ها را دارند ) می باشد .

شرایط ثبت نام در اماکن آموزشی خصوصی و ایالتی متفاوت می باشد ، اما در هر مقطعی شرط معدل و تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد و هرچه مدرک مورد نظر بالاتر باشد ، جهت ثبت نام و تحصیل در آن نیازمند توانایی ها و رزومه بیشتر و قوی تری هستید ، بطوری که برای تحصیل در مقطع دکترا ، باید دارای نمره حداقلی تافل  79 و آیلتس ۶٫۵ باشید . تمکن مالی و سوابق پژوهشی (نظیر مقالات آی.اس.آی) نیز جز لاینفک ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در آمریکا می باشد .

از دیگر عوامل حائز اهمیت در کنار تحصیل در آمریکا می توان به ارتباط با ایرانیان فعال و انجمن های مرتبط ، اخذ شماره تامین اجتماعی و مدارک مربوط به تردد و معرفی نامه ها ، افتتاح حساب بانکی ، اخذ مدارک شناسایی و گواهینامه رانندگی و … اشاره کرد .

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا در هر محدوده ، شهر و دانشگاهی به دلیل تفاوت بافت هر منطقه ممکن است کاملا متفاوت باشد . با اینکه  دانشگاه های  آمریکا وام‌های کم‌بهره، کمک هزینه‌های بلاعوض، و انواع بورس‌های تحصیلی را جهت کمک به دانشجویان ارائه می دهد ولی بطور میانگین هزینه تحصیل در آمریکا از ۱۲٫۰۰۰ دلار در سال  (فوق دیپلم) تا ۵۰٫۰۰۰ دلار (پزشکی و دندانپزشکی)  متغیر است . سالانه هزینه کتاب و منابع درسی و تحصیلی ۱۰۰۰ دلار ، اجاره اسکان دانشجویی  7000 الی ۸۰۰۰ ، غذا و خوراک ۲۰۰۰الی ۳۰۰۰ دلار ،  حمل و نقل ۶۰۰ دلار ،

بیمه سلامت دانشجویی ۳۰۰الی۵۰۰ دلار و  میانگین خرج سالانه زندگی استاندارد ۱۲٫۰۰۰ دلار می باشد .

 

 

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب