تحصیل در ایتالیا | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

 

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

جهت تحصیل در ایتالیا ، ایتالیا کشوری در جنوب اروپا با آب و هوای بسیار مطبوع است که سالانه میلیونها توریست را از سرارسر جهان جذب می نماید و در صده اخیر از نظر جذب توریست همواره بین سه کشور اول جهان بوده است. فرهنگ غنی این کشور با تاثیر جهانی، قدمت تاریخی و اثار باستانی بی شمار، دارا بودن چهار فصل، مناظر طبیعی کوهستانی و سواحل بی نظیر و چشمه های آب گرم با قدمتی تاریخی از جمله جاذبه های توریستی این کشور می باشند. این خصوصیات منحصر به فرد صنعت توریسم را به یکی از مهمترین بخشهای اقتصادی ایتالیا تبدیل کرده که فرصتهای شغلی بی شماری را ایجاد نموده است.
مردم ایتالیا مردی خونگرم و مهمان نواز هستند و داشتن تاریخ مشترک با ایران باستان و معاصر باعث شده تا برخلاف مردم دیگر اروپا کشورهای شناخت خوبی از فرهنگ ایران داشته باشند و به راحتی با ایرانی ها ارتباط برقرار کنند. در ضمن هزینه های پایین زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، امکان بهره مندی از بورس تحصلی در تمامی مقاطع و سطح علمی عالی این کشور در رشته های فنی و مهندسی، پزشکی و هنر این کشور را به یکی از بهترین گزینه های پیش روی متقاضیان تحصیل در اروپا تبدیل کرده است. طبق لیست رنکینگ دانشگاهها جهانی بیش از ۳۴ دانشگاه این کشور همواره جزء هزار دانشگاه اول جهان بوده اند و دانشگاه های بولونیا و سپینزا رم در بین دویست دانشگاه برتر جهان قرار می گیرند.
ایتالیا یکی از هشت کشور صنعتی اول جهان است و از نظر علمی و سطح علمی دانشگاه ها در بالا ترین رتبه ها قرار، دارد . این کشور صنایع پیشرفته ای در کشتی سازی، هلیکوپترسازی، ساخت ماشین الات سنگین و سبک و اتومبیل، صنایع غذایی و همچنین از تکنولوژی های پیشرفته و پیشرو در کشاورزی و دامپروری برخوردار می باشد. این صنایع در ارتباط مستقیم با دانشگاه ها هستند و فرصت های شغلی مناسبی را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه ها فراهم می نمایند.

تحصیل در ایتالیا

تبدیل اقامت تحصیلی به کاری منحصر به فرد در اروپا
ایتالیا تنها کشوری اروپا ست که پس از فارغ اتحصیل شدن در هر مقطعی ، شما می توانید بدون یافتن کار، تقاضای اقامت کاری کنید. پلیس اقامت پس از دریافت مدارک لازم، اقامت شما را به جویای کار تغییر می دهد. با در نظر گرفتن این که فرد جویای کار پس از فارغ التحصیلی به مدت یک سال مقیم و دارای اجازه کار یکی از کشورهای اروپا محسوب می شود کارفرمایان تمامی کشورهای اروپایی و ایتالیا با اطمینان بیشتر و هزینه و زمان کمتر می توانند به استخدام متقاضی اقدام نمایند. این نوع اقامت در هیچ کشور اروپایی دیگر امکان پذیر نمی باشد و تاثیر بسزای در جذب کارشدن فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا که تابعیت غیر اروپایی دارند می گذارد.

بورسیه تحصیلی
ایتالیا شرایط چندین نوع بورس تحصیلی را برای دانشجویان غیر ایتالیایی فراهم نموده است که در سالهای اخیر تقریبا تمامی دانشجویان ایرانی که مدارک لازم را به موقع آماده نموده اند توانسته اند از این کمک هزینه های تحصیلی استفاده نمایند. این بورسیه ها تقریبا تمامی هزینه های زندگی دانشجویی و تحصیل را پوشش می دهد و همچنین دانشجو شانس گرفتن خوابگاه را نیز دارد. در ضمن در برخی شهرهای ایتالیا رستورانهای دانشگاه یک یا دو، وعده غذای مجانی نیز برای دانشجویان بورسیه در نظر می گیرد.
متقاضیان برای دو نوع بورس تحصیلی که یکی بر اساس دانش علمی و دیگری بر اساس شرایط مالی خانوادگی است می توانند اقدام نمایند. این بورسیه ها در سال اول تحصیلی با در نظر گرفتن شرایط مالی و در سالهای بعد با در نظر گرفتن واحد های درسی پاس شده و معدل آنها، به دانشجویان اختصاص داده می شود. موسسه ما می تواند در فراهم کردن و ترجمه و تایید مدارک، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی
از سالها پیش دانشجویان ایرانی برای تحصیل به زبان ایتالیایی به این کشور مهاجرت نمودها ند. در سالهای اخیر خصوصا با از سر گیری روابط دیپلماتیک ایران و ایتالیا، سفارت ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در رشته های مختلفی فراهم نموده است که شامل فنی مهندسی ، پزشکی و پیراپزشکی، معماری و برخی رشته های هنری می باشد..
متقاضیان تحصیل به زبان ایتالیایی می توانند با شرکت در کلاسهای زبان خود را برای امتحان سفارت (استرنی) آماده کرده که در این صورت امکان انتخاب رشته ها و شهرها زیادی را در مقایسه با تحصیل به زبان انگلیسی در اختیار متقاضی قرار می دهد.

تحصیل در رشته پزشکی و پیراپزشکی
بیشتر رشته های پیراپزشکی و پزشکی به زبان ایتالیایی تدریس می شوند اما چند شهر ایتالیا شرایط تحصیل در این رشته ها را به زبان انگلیسی برای متقاضیان فراهم نموده اند. برخی از این شهر ها عبارتند از:
رم،
میلان،
باری،
ناپل
و پاویا
که تمامی دانشگا ههای فوق دارای رنکینگ بالای جهانی می باشند.
شرط ورود به این دانشگاه ها قبولی در امتحان ورودی بین المللی رشته های پزشکی با نام آی مت (IMAT) است که هر ساله توسط دانشگاه کمبریج در کشورهای مختلفی در ماه سپتامبر برگزارمی نماید که نزدیک ترین کشور برای متقاضیان ایرانی دبی می باشد.دیگر کشورهایی که این آزمون در آنها برگزار می شود عبارتند از آرژانتین، فرانسه، برزیل، چین ،قبرس ،آلمان ،یونان ، پرتغال،هند ،ایتالیا ،لهستان ،قطر ،عربستان ،اسپانیا ،امارت، انگلستان، امریکا

 

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا کشوریست در جنوب قاره اروپا که کشوری توسعه یافته و جزو گروه هشت ( هفت کشور برتر صنعتی دنیا :  فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا و کانادا )  به‌شمار می‌آید . تحصیل در ایتالیا  دارای ساده ترین شرایط برای ورود دانشجویان خارجی در اروپا است . دانشگاه هایی نظیر پلی تکنیک میلان، تورین ، ساپیینزا، بولونیا  ؛ در کنار سطح بالای بهداشت، خدمات اجتماعی، پوشش های بیمه ای و … سبب شده اند که  همه ساله خیل عظیمی از طالبان علم از اقسی نقاط دنیا  برای تحصیل در ایتالیا  ، به آن سرازیر شوند . دانشجویان  کشور ما نیز از این قائده مستثنی نیستند ؛ به همین جهت در این مقاله به جزئیات تحصیل در ایتالیا می پردازیم .

زمانیکه در مورد تحصیل در کشورهای دیگر صحبت می کنیم ، اولین نکته ای که حائز اهمیت است بحث زبان می باشد . مسلما با هر میزان علاقه و سرمایه ، در صورت ضعف گفتاری ، شنیداری و نوشتاری جایی در دانشگاه های خارجی نخواهید داشت . برای  تحصیل در ایتالیا ، تسلط به زبان ایتالیایی  یا انگلیسی پیش نیاز اول می باشد . از مهمترین امتحانانی که مشخص کننده عیار و توانایی در تکلم دانشجویان غیر ایتالیایی گرفته می شود می توان به آزمون «استرنی» که توسط مدرسه ایتالیایی «پیترو دلا واله» در تهران برگزار می شود ، اشاره کرد . منابع این امتحان کتب «اسپرسو» ۱ و ۲ می باشد و متقاضیان در صورت کسب نمره بالای ۱۶۰ (از ۲۰۰) قادر به اخذ ویزای تحصیلی می شوند (تحصیل با اتکا به زبان انگلیسی فقط در رشته های معدودی امکان پذیر است) .

از آنجایی که ثبت نام در کشوری خارجی (در کنار مسائلی چون اقامت ،اسکان و … ) امر دشواری می باشد ، موسساتی در ایران به انجام امور فوق پرداخته و می توانند نقش مهمی در اقامت و تحصیل در ایتالیا ایفا کنند . این مجموعه ها با توجه به وضعیت تاهل ، جنسیت ، سن ، آخرین مدرک تحصیلی ،  مقطع تحصیلی مورد نظر ، سابقه کار و امور پژوهشی ،  رشته های مورد نظر ، مدارک زبان و نمره اخذ شده ،  هدف بعد از تحصیل و صد البته حداکثر میزان بودجه سالیانه بهترین گزینه را پیش پای داوطلبان قرار دهند .

برخی از این موسسات نیز در کنار انجام امور فوق خدماتی نظیر اسکان موقت ، معرفی کارگزار موسسه به متقاضی پیش از عزیمت ، استقبال فرودگاهی در زمان ورود ،  آشنایی با اماکن مهم ، تهیه سیم کارت تلفن همراه و فعالسازی آن ، معرفی به اداره پلیس ، درخواست کد مالیاتی ، ثبت نام حضوری دانشگاه ، افتتاح حساب بانکی ، انجام امور بیمه نامه ، درخواست و ارسال کیت اقامتی و تکمیل مدارک بورسیه تحصیلی را نیز بر عهده می گیرند که به سهولت تحصیل در ایتالیا  منجر می شود .

دانشگاه های ایتالیا (دانشگاه‌های دولتی ، غیر دولتی مورد تایید و مجازی ) به عنوان سازمان هایی مردم نهاد ، مستقل از وزارت های مربوطه (مانند آموزش و پرورش و آموزش عالی ایران) بوده و قدرت تغییر ساختار آموزشی و تحقیقاتی ، ارگان‌های اداره کننده و مسائل مشابه را دارند .

سال تحصیلی ایتالیا بسیار شبیه ایران بوده و که در آن  سال تحصیلی از اواخر شهریور ماه آغاز می‌شود و تا خرداد به طول می‌انجامند.

 

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب