تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا ، کانادا کشوری است که از نظر جغرافیایی در قسمت بالایی و شمالی قاره ی آمریکا قرار داشته که از سه قلمروی مجزا و یازده استان تشکیل شده است .

با توجه به نزدیک بودن بخشهایی از کشور کانادا به قطب شمال ، سکونت در این بخشها ، تقریبا محال است .

کانادا به صورت حکومت دموکراسی و پارلمانی فدرال میباشد که هم اکنون توسط ملکه الیزابت رهبری میشود .

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای آن نسبتا سرد میباشد . از منابع طبیعی موجود در کانادا میتوان به آبشار نیاگارا که بزرگترین آبشار دنیاست ، اشاره کرد .

روابط اقتصادی کانادا با کشور آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر است .

تحصیل در کانادا

یکی از مهمترین شروط ورود به دانشگاه های کانادا ریز نمرات و معدل آخرین سال تحصیلی میباشد .

به غیر از 7 دانشگاه کانادا که به دو زبان کانادایی و انگلیسی تدریس میکنند ، زبان تدریس سایر دانشگاههای این کشور ، انگلیسی است .

در بین دانشگاههای کانادا میتوان به دانشگاههای تورنتو و بریتیش کلمبیا اشاره کرد که جزو دانشگاههای مطرح جهان میباشند .

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در کانادا بستگی به نوع زندگی فرد در این کشور دارد .

برخی از مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجو توسط دولت کانادا ، دارا بودن مدرک پذیرش از یکی از مراکز علمی این کشور ، ارائه مدارکی که ثابت کند دانشجو از پس هزینه های موجود برمی آید و داشتن مدارکی که ثابت کند دانشجو بعد از اتمام درس ، در کانادا اقامت نخواهد کرد و از این کشور خارج خواهد شد .

به هیچ وجه دانشجو در این سه مورد نباید اغراق کند زیرا درصورتی که دولت کانادا متوجه این موضوع شود که دانشجو در یکی از این سه مورد حقیقت را نگفته ، دانشجو را در هر مقطعی از تحصیل که باشد ، از کشور خارج کرده و هرگز اجازه ی بازگشت مجدد را نخواهد داد .

  • تحصیل در کانادا

    تحصیل در کانادا

    دسامبر 14, 2016

    تحصیل در کانادا همانطور که می دانید کانادا جزو 8 کشور فوق پیشرفته دنیا می باشد که به همین خاطر هر ساله تعداد زیادی افراد برای تحصیل در کانادا راهی این کشور می شوند.تحصیل در کانادا نیازمند شرایط خاصی است که شما این شرایط را داشته باشید و یا انها را ایجاد کنید. شاید بسیاری از شما که می خواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید در وهله اول از هزینه هایی که ممکن است برای شما دردسر ساز باشد…

    ادامه مطلب