تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا ، کانادا کشوری است که از نظر جغرافیایی در قسمت بالایی و شمالی قاره ی آمریکا قرار داشته که از سه قلمروی مجزا و یازده استان تشکیل شده است .

با توجه به نزدیک بودن بخشهایی از کشور کانادا به قطب شمال ، سکونت در این بخشها ، تقریبا محال است .

کانادا به صورت حکومت دموکراسی و پارلمانی فدرال میباشد که هم اکنون توسط ملکه الیزابت رهبری میشود .

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای آن نسبتا سرد میباشد . از منابع طبیعی موجود در کانادا میتوان به آبشار نیاگارا که بزرگترین آبشار دنیاست ، اشاره کرد .

روابط اقتصادی کانادا با کشور آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر است .

تحصیل در کانادا

یکی از مهمترین شروط ورود به دانشگاه های کانادا ریز نمرات و معدل آخرین سال تحصیلی میباشد .

به غیر از ۷ دانشگاه کانادا که به دو زبان کانادایی و انگلیسی تدریس میکنند ، زبان تدریس سایر دانشگاههای این کشور ، انگلیسی است .

در بین دانشگاههای کانادا میتوان به دانشگاههای تورنتو و بریتیش کلمبیا اشاره کرد که جزو دانشگاههای مطرح جهان میباشند .

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در کانادا بستگی به نوع زندگی فرد در این کشور دارد .

برخی از مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجو توسط دولت کانادا ، دارا بودن مدرک پذیرش از یکی از مراکز علمی این کشور ، ارائه مدارکی که ثابت کند دانشجو از پس هزینه های موجود برمی آید و داشتن مدارکی که ثابت کند دانشجو بعد از اتمام درس ، در کانادا اقامت نخواهد کرد و از این کشور خارج خواهد شد .

به هیچ وجه دانشجو در این سه مورد نباید اغراق کند زیرا درصورتی که دولت کانادا متوجه این موضوع شود که دانشجو در یکی از این سه مورد حقیقت را نگفته ، دانشجو را در هر مقطعی از تحصیل که باشد ، از کشور خارج کرده و هرگز اجازه ی بازگشت مجدد را نخواهد داد .

درباره تحصیل در کانادا

این کشور با توجه به میزان اندک جرم و جنایت، صنعت پیشرفته و نظام سیاسی میانه رو ، به آرمان شهری برای تحصیل و زندگی خارجیان تبدیل شده است . با وجود همسایگی و ارتباط تنگاتنگ این کشور با ایالات متحده آمریکا ، دیدگاه مردم کانادا بسیار مهمان نوازانه تر و به دور از سیاست های نژاد پرستانه می باشد . طی یک بررسی جامع  از سوی سازمان ملل در دهه ۹۰میلادی ، کانادا پیشرو در دسترسی به سطح آموزشی و امید به زندگی بالا را بوده که همین امر ، این کشور را برای زندگی حتی ایده آل تر از آمریکا می کند . در مقایسه با سایر کشور های مهاجرپذیر و توسعه یافته نیز کانادا پایین ترین نرخ شهریه را از دانشجویان خارجی دریافت کرده و بطور میانگین  نرخ سالانه تحصیلی برای یک دانشجوی خارجی (لیسانس) به ۱۱٫۰۰۰ دلار کانادا هم می رسد ، از این روی تحصیل در کانادا طرفداران زیادی دارد . کانادا  با توجه به پیشرفت چشمگیری که در علوم هوافضا ، میکروالکترونیک، پزشکی، آی.تی ، انرژی های نو ، لیزر، بیوتکنولوژی داشته است ، باعث جذب بسیاری از دانشمندان ، محققین و کارآفرینان زبده و علاقه مند از سرتاسر دنیا برای کار و تحصیل شده است .

دانشگاه های کانادا با بهره مندی از بودجه ای قابل توجه که از طرف دولت این کشور به آن ها تخصیص داده شده ، دارای برخی  امکانات سخت افزاری می باشد که گاها در مراکز مشابه آمریکایی نیز دیده نمی شود و همچنین به سبب کیفیت آموزشی بالا ، مدارک ارائه شده ، هم تراز با مدارک صادر شده از دانشگاه های آمریکا می باشد .

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا به مقطع تحصیلی و طول مدت تحصیل فرد بستگی دارد. دانشجویان ایرانی برای ورود به کانادا نیاز به یک ویزای تحصیلی (ساده ترین راه برای ورود به کانادا) نیاز دارند . از رایج ترین طرق تحصیل در کانادا و ثبت نام در اماکن آموزشی دلخواه ، می توان به پر کردن یک فرم بصورت آنلاین که مستقیما از طریق سایت دانشگاه ها ارائه می شوند، استفاده و  مفاد درخواست را تقاضا بدهید و هم از نسخه ای قابل دانلود و آماده ی پرینت  بر روی سایت به صورت دستی و ارائه حضوری استفاده کرد . ارائه ریز نمرات دوره ی دبیرستان و همچنین نمرات آزمون های زبان انگلیسی قابل استناد و فهم ، به همراه ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز (فارسی)  در بدو ثبت نام و تحصیل در کانادا  الزامیست .

 

 

  • تحصیل در کانادا

    تحصیل در کانادا

    آذر ۲۴, ۱۳۹۵

    تحصیل در کانادا همانطور که می دانید کانادا جزو 8 کشور فوق پیشرفته دنیا می باشد که به همین خاطر هر ساله تعداد زیادی افراد برای تحصیل در کانادا راهی این کشور می شوند.تحصیل در کانادا نیازمند شرایط خاصی است که شما این شرایط را داشته باشید و یا انها را ایجاد کنید. شاید بسیاری از شما که می خواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید در وهله اول از هزینه هایی که ممکن است برای شما دردسر ساز باشد…

    ادامه مطلب