تحصیل در کانادا | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

  

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا ، کانادا کشوری است که از نظر جغرافیایی در قسمت بالایی و شمالی قاره ی آمریکا قرار داشته که از سه قلمروی مجزا و یازده استان تشکیل شده است .

با توجه به نزدیک بودن بخشهایی از کشور کانادا به قطب شمال ، سکونت در این بخشها ، تقریبا محال است .

کانادا به صورت حکومت دموکراسی و پارلمانی فدرال میباشد که هم اکنون توسط ملکه الیزابت رهبری میشود .

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای آن نسبتا سرد میباشد . از منابع طبیعی موجود در کانادا میتوان به آبشار نیاگارا که بزرگترین آبشار دنیاست ، اشاره کرد .

روابط اقتصادی کانادا با کشور آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر است .

تحصیل در کانادا

یکی از مهمترین شروط ورود به دانشگاه های کانادا ریز نمرات و معدل آخرین سال تحصیلی میباشد .

به غیر از ۷ دانشگاه کانادا که به دو زبان کانادایی و انگلیسی تدریس میکنند ، زبان تدریس سایر دانشگاههای این کشور ، انگلیسی است .

در بین دانشگاههای کانادا میتوان به دانشگاههای تورنتو و بریتیش کلمبیا اشاره کرد که جزو دانشگاههای مطرح جهان میباشند .

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در کانادا بستگی به نوع زندگی فرد در این کشور دارد .

برخی از مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجو توسط دولت کانادا ، دارا بودن مدرک پذیرش از یکی از مراکز علمی این کشور ، ارائه مدارکی که ثابت کند دانشجو از پس هزینه های موجود برمی آید و داشتن مدارکی که ثابت کند دانشجو بعد از اتمام درس ، در کانادا اقامت نخواهد کرد و از این کشور خارج خواهد شد .

به هیچ وجه دانشجو در این سه مورد نباید اغراق کند زیرا درصورتی که دولت کانادا متوجه این موضوع شود که دانشجو در یکی از این سه مورد حقیقت را نگفته ، دانشجو را در هر مقطعی از تحصیل که باشد ، از کشور خارج کرده و هرگز اجازه ی بازگشت مجدد را نخواهد داد .

درباره تحصیل در کانادا

این کشور با توجه به میزان اندک جرم و جنایت، صنعت پیشرفته و نظام سیاسی میانه رو ، به آرمان شهری برای تحصیل و زندگی خارجیان تبدیل شده است . با وجود همسایگی و ارتباط تنگاتنگ این کشور با ایالات متحده آمریکا ، دیدگاه مردم کانادا بسیار مهمان نوازانه تر و به دور از سیاست های نژاد پرستانه می باشد . طی یک بررسی جامع  از سوی سازمان ملل در دهه ۹۰میلادی ، کانادا پیشرو در دسترسی به سطح آموزشی و امید به زندگی بالا را بوده که همین امر ، این کشور را برای زندگی حتی ایده آل تر از آمریکا می کند . در مقایسه با سایر کشور های مهاجرپذیر و توسعه یافته نیز کانادا پایین ترین نرخ شهریه را از دانشجویان خارجی دریافت کرده و بطور میانگین  نرخ سالانه تحصیلی برای یک دانشجوی خارجی (لیسانس) به ۱۱٫۰۰۰ دلار کانادا هم می رسد ، از این روی تحصیل در کانادا طرفداران زیادی دارد . کانادا  با توجه به پیشرفت چشمگیری که در علوم هوافضا ، میکروالکترونیک، پزشکی، آی.تی ، انرژی های نو ، لیزر، بیوتکنولوژی داشته است ، باعث جذب بسیاری از دانشمندان ، محققین و کارآفرینان زبده و علاقه مند از سرتاسر دنیا برای کار و تحصیل شده است .

دانشگاه های کانادا با بهره مندی از بودجه ای قابل توجه که از طرف دولت این کشور به آن ها تخصیص داده شده ، دارای برخی  امکانات سخت افزاری می باشد که گاها در مراکز مشابه آمریکایی نیز دیده نمی شود و همچنین به سبب کیفیت آموزشی بالا ، مدارک ارائه شده ، هم تراز با مدارک صادر شده از دانشگاه های آمریکا می باشد .

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا به مقطع تحصیلی و طول مدت تحصیل فرد بستگی دارد. دانشجویان ایرانی برای ورود به کانادا نیاز به یک ویزای تحصیلی (ساده ترین راه برای ورود به کانادا) نیاز دارند . از رایج ترین طرق تحصیل در کانادا و ثبت نام در اماکن آموزشی دلخواه ، می توان به پر کردن یک فرم بصورت آنلاین که مستقیما از طریق سایت دانشگاه ها ارائه می شوند، استفاده و  مفاد درخواست را تقاضا بدهید و هم از نسخه ای قابل دانلود و آماده ی پرینت  بر روی سایت به صورت دستی و ارائه حضوری استفاده کرد . ارائه ریز نمرات دوره ی دبیرستان و همچنین نمرات آزمون های زبان انگلیسی قابل استناد و فهم ، به همراه ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز (فارسی)  در بدو ثبت نام و تحصیل در کانادا  الزامیست .

 

 

  

تحصیل در آلمان,تحصیل در آمریکا,تحصیل در سوئد,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در کانادا

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب