تحصیل در ایتالیا مقطع لیسانس | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
مقاطع تحصیلی ایتالیا
فروردین ۲۸, ۱۳۹۶
تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶

تحصیل در ایتالیا (مقطع لیسانس) در قریب به ۳۰ رشته مادر امکان پذیر است که تعداد کمی از آن ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند . دانشگاه های معتبر ایتالیا که عبارت اند از دانشگاه رم تور ورگاتا ، کاتولیک میلان ، پیه مونته اورینتاله ، پیزا ، ونیز فوسکاری  ، پلی تکنیک میلان ، پلی تکنیک تورین ، بولونیا ، لوئیجی بوکونی و تریسته مهمترین مراکز تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس هستند .

اخذ ویزای تحصیلی‌ ، شرکت در آزمون‌های ورودی ، ثبت نام در دانشگاه ، تحصیل در ایتالیا و یافتن شغل در آنجا که زنجیر وار به هم متصل هستند ، به وضوح در گرو تسلط به زبان ایتالیایی می باشد . برای فراگیری زبان ایتالیایی به منظور تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس ، گذراندن دوره‌های آموزشی مدرسه ایتالیایی‌ها در تهران امری اجتناب ناپذیر است ؛ پس از گذراندن این دوره می باشد که سفارت ایتالیا درخواست ویزای تحصیلی متقاضیان را بررسی می کند.
از دیگر پیش نیاز‌های تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس می‌توان به گواهی گذراندن ۱۲ سال تحصیلی با مدراک ترجمه شده ، گواهی توان مالی مناسب و ارائه مدارک هویتی اشاره کرد . تحصیل در ایتالیا در ۲ ترم برقرار است که عبارت است از ترم پاییز که از اوایل شهریور ماه آغاز و ترم بهار که از اوایل اسفند آغاز می شود .

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نیز متغیر است اما با وجود امتیازات زیادی که دانشگاه ها به دانشجویانشان می دهند ، حتی این امکان وجود دارد که شخصی‌ با گرفتن بورسیه به واسطه معادله بالا ، به تحصیل در ایتالیا بطور رایگان مشغول شود . هر دانشجو نیز پس از فارغ التحصیلی می تواند با یافتن شغل و پرداخت مالیات ، اقامت ۵ ساله گرفته و اقدام به اقامت دائمی و اخذ پاسپورت این کشور کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب