تحصیل در آلمان | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
تحصیل در ایتالیا
تحصیل در ایتالیا
آذر ۲۳, ۱۳۹۵
تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

قویترین صنعت در قاره اروپا و جهان متعلق به کشور آلمان می باشد.حتما شما هم با آوازه ی پیشرفت تکنولوژی و علم در آلمان آشنا هستید و می دانید که این کشور یکی از قویترین سیستم های آموزشی را در جهان داراست. به طوری که نام مستعار کشور آلمان "سرزمین ایده ها" می باشد.

به  این منظور که بخاطر ازدیاد فرصت ها شما می توانید ایده های خود را در این کشور به راحتی عملی کنید.در این مقاله هم بخاطر مهاجران زیادی که برای تحصیل در آلمان در جهان وجود دارد ، می خواهیم با شما در مورد تحصیل درآلمان صحبت کنیم و به شما اطلاعات کافی در این باره بدهیم.

به طور کلی دانشگاه های آلمان محل تحصیل اکثر مهاجرانی می باشد که برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر کرده اند.اگر بخواهید با دانشگاه های این کشور آشنا شوید باید بدانید که تمامی دانشگاه های کشور آلمان به دو دسته تقسیم می شوند:

  • دانشگاه های دولتی برای تحصیل درآلمان

  • دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در آلمان

دانشگاه های دولتی همانطور که از اسمش پیداست توسط خود کشور آلمان و دولت این کشور اداره می شوند ولی دانشگاه های خصوصی این کشور بانی ها و اسپانسر های خصوصی دارد.این اسپانسر ها می توانند شامل  کارخانه های شخصی نیز باشند که به این ترتیب برای کسانی که تحصیل درآلمان را بر گزیده اند می تواند یک فرصت بسیار عالی به حساب بیاید.

همچنین سطح علمی دانشگاه های خصوصی کشور المان به مراتب بالاتر از دانشگاه ها ی دولتی این کشور می باشد.این مزیت می تواند برای کسانی که می خواهند برای تحصیل در آلمان به این کشور بروند موضوع مهمی به حساب بیاید.

انواع دانشگاه ها برای تحصیل در آلمان :

  • دانشگاه های تحقیقاتی

  • دانشگاه  های فنی

  • دانشگاه ها ی علوم کاربردی

  • دانشکده های  هنر و فیلم و موسیقی

تحصیل در آلمان

در مقاله تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس به ملزومات ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان اشاره شد ، در ادامه به روش اخذ ویزای تحصیلی‌ می‌پردازیم . همانطورکه پیش تر اشاره شد ، اگر متقاضی تحصیل در آلمان دارای همه شرایط و پیشنیاز‌های ثبت نام در دانشگاه های آلمان باشد ولی‌ ویزا نداشته باشد (اجازه خروج از کشورش یا ورود به خاک آلمان را نداشته باشد ) ، عملا ادامه تحصیل وی منتفی می‌باشد ، لذا اخذ روادید گامی اساسی‌ در مهاجرت تحصیلی می‌باشد . متقاضیان ایرانی‌ می توانند با مراجعه به سفارت آلمان در ایران (تهران – خیابان فردوسی) ، شخصاً اقدام به تحویل دادن مدارک کنند . این مدارک شامل ۳ فرم درخواست ویزا ( عکس دار و امضا شده ) ، مدارک هویتی متقاضی (پاسپورت و شناسنامه) و همسرش ( در صورت وجود ) به همراه کپی‌ آنها ،گواهی نامه‌های تمکن مالی که به توضیح آن می‌پردازیم ، گواهی بیمه ، مدارک پذیرش دانشگاه ، مدارک تحصیلی‌ در ایران و رزومه ای از فعالیت های اقتصادی و کاری در ایران می‌باشد .

در باب ضمانت نامه مالی تحصیل در آلمان ، یا خود شخص باید استطاعت مالی داشته باشد و یا اینکه شخصی‌ از شهروندان آلمانی‌ این ضمانت را بر عهد بگیرد . در حالت اول ، شخص متقاضی باید مبلغی در حدود ۳۰.۰۰۰٫۰۰۰ تومان را نزد  بانک ملی ایران – شعبه ارزی‌ هامبورگ به ودیعه بگذارد . در حالات دوم نیز فرد ضامن در آلمان ، پس از مراجعه به شهرداری محل سکونت و ارائه مدارک هویتی و فیش‌های حقوقی خود ، ضمانت متقاضی را تا زمان اتمام تحصیلش بر عهد گرفته و فرم ضمانت را برای متقاضی در ایران فرستاده تا با استفاده از آن‌ به اخذ روادید تحصیلی‌ مبادرت ورزد.

از مهمترین مزایایی که می‌توان برای تحصیل در آلمان برشمرد می‌توان به این مورد اشاره کرد که تحصیل در آلمان در مقایسه با دیگر کشور‌های مهاجر پذیر خیلی‌ کمتر است و علاوه بر هزینه کم خود تحصیل ، دانشجویان از تخفیف های ویژه‌ در فروشگاه ، وسایل نقلیه و … برخوردارند . از دیگر محاسن تحصیل در آلمان می‌توان به امکان تغییر رشته پس از ۱ سال و عدم نیاز به اخذ ویزای مجدد از ایران ، تحصیل به زبان انگلیسی ، استفاده از ویزای تحصیل در آلمان و سفر به سایر کشور‌های اتحادیه اروپا ، ورود و خروج نامحدود به کشور و شرایط استثنائی اقامت دائم و موقت پس از اتمام تحصیل در آلمان اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب