تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
تحصیل در ایتالیا مقطع لیسانس
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
خرداد ۷, ۱۳۹۶
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

یکی‌ از پرطرفدار‌ترین روش‌های ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس استفاده از بورسیه‌های موجود می‌باشد ، در این مقاله قصد داریم در مورد بورسیه تحصیل در آمریکا صحبت کنیم.

بورسیه تحصیلی‌ در ساده‌ترین تعریف خود به کمک هزینه‌های تحصیلی‌ گفت می شود که در ازای توانایی خاصی‌ از دانشجویان ، به آنها اهدا می شود که معمولا این توانایی خاص نمره بالای معدل یا کسب مقامی قابل توجه در رقابت‌های علمی و سایر زمینه ها ، اختراعات و مقالات‌ می‌باشد . بورسیه تحصیلی به‌ این دلیل حائز اهمیت است که دانشجو دیگر نیاز به کار کردن در کنار درس خواندن نداشته و به جای تمرکز بر روی مشکلات مالی‌ و دغدغه های این چنینی ، بر روی درس و تحقیقات خود تمرکز کرده و به شکوفا کردن استعداد‌هایش می پردازد . میزان این بورسیه ( کمّی و کیفی‌ ) به شرایط متعددی از قبیل شهر و دانشگاه مورد نظر و  میزان مهارت یا نمره های‌ دانشجو دارد؛ ناگفته نماند که تمام توانایی های فوق باید مستند بوده و به تائید(توصیه نامه) اساتید ذیصلاح برسد.

بورسیه تحصیل در آمریکا ، با بالا رفتن مقطع تحصیلی‌ پربارتر شده و خروجی‌های بهتری نیز در بر دارد . برای دانشجویان ایرانی که متقاضی استفاده از بورسیه تحصیلی‌ هستند ، کسب نمره بالای ۱۶ برای دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین نمره ۸۰ تافل و یا ۶.۵ آیتلس الزامیست .

از مهمترین مدارک و اقدامات مورد نیاز برای تقاضای ثبت نام و تحصیل در آمریکا می توان به ریز نمرات کارنامه‌های تحصیلی‌ با ترجمه رسمی‌ و معتبر در پاکتی مهر و موم شده به دانشگاه مورد نظر ارسال شود ، بطوری که مدارک کاملا قابل فهم باشد) ، فرم های تقاضا (فرم هایی محتوی اساسی‌‌ترین اطلاعات متقاضی) ، توصیه نامه ها ( معمولا توصیه نامه‌ها توسط افرادی پر می شوند که متقاضی را به خوبی شناخته و آگاهی‌ کامل از روحیات ، توانایی ها و نقاط ضعف وی دارند . این معرفی‌ نامه‌ها در ارزیابی متقاضی توسط هیئت ثبت نام بسیار حائز اهمیت بوده و مطالب مثبتی باید در آن ثبت شود ) ، «سی.وی» (نوعی رزومه که به معرفی فعالیت های علمی ، تحقیقاتی و عملیاتی فرد می پردازد) ، امتحانات استاندارد (آزمون های ارزیابی تخصصی که برای هر زمینه تحصیلی متغیر است ) اشاره کرد .

از دیگر راه های تحصیل در آمریکا ( ارزان و حتی رایگان) می توان به «دستیار تحقیق» و « دستیار تدریس » اشاره کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب