تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا چند فاکتور را در بر میگیرد که در اینجا به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

چه ویژگی هایی را باید داشته باشید تا بتوانید در آمریکا تحصیل کنید؟

همانطور که می دانید همانند هر کشوری ، تحصیل در آمریکا نیز نیازمند داشتن ویژگی هایی می باشد و شما باید واجد شرایط خاصی باشید تا بتوانید برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید

در آمریکا تنها یک گروه خاص به اینکار نمی پردازند.بلکه چندین نفر کارهای مهاجرانی که برای تحصیل به این کشور می آیند را بررسی می کنند به همین خاطر تحصیل در آمریکا هم آسان نمی باشد.آمریکا از آن دسته کشورهایی می باشد که برای تحصیلات و سطح علم خود ارزش زیادی قائل می باشد.

مقاصد اقتصادی برای تحصیل در آمریکا باید چگونه باشد؟

 از این نطر می تواند دارای سیستم بسیار گسترده ای باشد.به این منظور که اگر شما با آن آشنا نباشید به راحتی موجب سردرگمی شما خواهد شد.به همین خاطر در این مقاله این مورد را گنجاندیم تا شما از این نظر با تحصیل در آمریکا آشنا شوید.سیاست های اقتصادی تحصیل در آمریکا به طوری تنظیم شده اند که اگر شما در آمریکا فقط تحصیل کنید بیشتر می توانید از نظر اقتصادی به خود سود برسانید تا انکه در آمریکا زندگی نیز بکنبد.

بیمه های سلامتی در تحصیل در آمریکا

در ایالات متحده و کشور آمریکا موضوع بیمه در میان سیاست های دولت بسیار مهم است .برای بد نیست این را در نظر داشته باشید که تنها ۲۰درصد بیمارستانهای این کشور تحت نظر بیمه هستند و در آنها شما می توانید از خدمات بیمه ای استفاده کنید.

به این ترتیب شما باید از باقی بیمارستان ها و کلینیک های آمریکا به صورت خصوصی استفاده کنید.

بیمه در  می تواند مخصوصا برای کسانی که می خواهند از کشور های دیگر به این کشور بروند بسیار موضوع مهمی باشد.

در مقاله‌های پیشین به تفصیل به شرایط تحصیل در آمریکا و مطالب حاشیه ای آن پرداختیم ، در این مقاله قصد داریم تا با زبانی ساده مدارج تحصیل در آمریکا را شرح دهیم .

در نظام آموزشی مدارس آمریکا – همانند ایران – دوره‌ای ۱۲ ساله ( ۶ سال ابتدایی و ۶سال دبیرستان) وجود دارد که در آن کودکان و نوجوانان به تحصیل می‌پردازند و پس از اتمام آن «دیپلم دبیرستان» را می گیرند . پس از این مرحله و در شرف ورود به دانشگاه ، دانش آموزان امریکایی باید نمره قابل قبولی در امتحانات سالانه دیپلم کسب کنند ، شرایط برای غیر آمریکایی‌ها نیز مشابه است با این تفاوت که برای تحصیل در آمریکا موظفند نمره بالایی در آزمون تافل کسب کنند.

در اولین سطح از تحصیل (سطح دانشگاهی) به سطح «فوق دیپلم» می رسیم . این مرحله که به کالج نیز معروف است ، ترکیبی‌ از پیش دانشگاهی و فوق دیپلم ایران است که در آن شخص شاغل به تحصیل در آمریکا موظف به گذراندن دوره‌ای ۲ ساله از (از ۲سال) در کالج یا در دانشگاه (از ۴ سال) می‌‌باشد . به موازات این درجه ، مقطع دانشیابی یا لیسانس وجود دارد که شخص بدون شرکت در کلاس‌های کالج ، در دوره‌ای ۴ ساله لیسانس خود را می‌گیرد (در صورتی که کالج رفته باشد این دوره نیز ۲ساله می باشد، مانند فوق دیپلم و لیسانس) . دوره بعدی یا دوره استادی ، سطحی از تحصیل ست که بسیار شبیه فوق لیسانس ایران می باشد که در آن در دوره‌ای ۲ ساله با تکمیل اطلاعات و تحقیقات دوره لیسانس و ارائه تز پرداخته می شود . در این مقطع ، سطح نمرات ، گزارش اساتید و واحد‌های پاس شده بیش از پیش مورد ارزیابی قرار می گیرند . مقطع بعدی در تحصیل نیز درجه «متخصص یا مهندسی» می باشد که برای برخی‌ از رشته‌ها و پس از استادی ارائه می گردد . در بالاترین درجه نیز «پی‌ اچ‌ دی» یا دکترای فلسفه‌ی رشته مورد تحصیل اعطا میگردد که مدت دوره آن نیز ۴ ساله بود و با ارائه پایان نامه ، دفاع و امتحانی جامع همراه است .

مراحل تحصیل در آمریکا به ترتیب :

High School- Associate Degree- Bachelor Master Specialist Ph.D

می باشند و در برخی مواقع نیز

Doctor of Science – Doctor of Engineering – Doctor of Educationو…

اضافه می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب