تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶
تحصیل در آلمان با دیپلم
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶
تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس

بدون شک برای ادامه تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس ، آگاهی از مقدمات و نیازمندی های ثبت نام در دانشگاه های این کشور ، مهمترین گام در پیشبرد امور است . بدین منظور در این مقاله به بررسی پیشنیازهای تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس می پردازیم .

در قدم اول ، تمام متقاضیان ادامه تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس  و فوق لیسانس ( کارشناسی و کارشناسی ارشد ) ، باید از درگاه مركز مطالعات دانشگاهي سوئد اقدام به ثبت نام نمایند که این امر با ساخت حساب کاربری و بهره گیری از ایمیل و کد پستی حقیقی امکان پذیر می باشد . در این سایت ، متقاضی تحصیل در سوئد ، طی یک عملیات ساده جستجو به بررسی شهرها دانشگاه ها و رشته های موجود در این کشور می پردازد. همانند انتخاب رشته ای که در نظام آموزش عالی ایران نیز وجود دارد ، متقاضیان تحصیل در سوئد می توانند با توجه به علایق و سلایق خود ، تعداد محدودی رشته و دانشگاه را انتخاب نمایند تا با توجه به اولویت بندی های موجود در یکی از آن ها قبول شوند . پس از اتمام مراحل فوق ، پرینت امضا شده این انتخاب رشته (که به کاور شیت موسوم است) به انضمام مدارک هویتی و پیش نیازی مانند ترجمه ریز نمرات دیپلم ، پیش دانشگاهی و مدارک آن ها ، کپی پاسپورت و یا ترجمه رسمی آن (و در صورت عدم امکان مدارک هویتی دیگر ) ، مدارک مربوط به میزان توانایی زبان انگلیسی و مدارک مورد نیاز در موارد خاص ( برای رشته های خاص ) ، برای مرکز مطالعات دانشگاهی سوئد ارسال شده و در صورت احراز صلاحیت (در زمان مقرر هر ترم ) ، مدارکتان توسط مجموعه فوق به دانشگاه مورد نظر ارسال می شود .

پس از ثبت نام در دانشگاه ، برای تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس ، اینک نوبت به اخذ ویزای دانشجویی می رسد ، طبق خواسته سفارت سوئد (واقع در فرمانیه – خیابان بوستان) برای اخذ ویزای دانشجویی ارائه ۲ نسخه فرم ورود و خروج ، ۲ قطعه عکس ، فیش واریزی ۴۰۰٫۰۰۰ الی ۵۰۰٫۰۰۰ تومان ( معادل ۱۰۰۰ کرون ) به حساب سفارت سوئد ، اصل پاسپورت امضا شده و فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه ، گواهی تمکن مالی (حدود۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان)  ، بیمه نامه و نامه قبولی دانشگاه الزامی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب