درباره تحصیل در آلمان | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئد در مقطع دکتری
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
تحصیل در آلمان

  درباره تحصیل در آلمان

جمهوری فدرال آلمان به عنوان یکی از کشورهای صنعتی جهان در اروپای غربی قرار گرفته است ؛ در تعریف قدرت صنعتی آلمان ذکر همین نکته کافیست که به اعتقاد خیلی از صاحب نظران علم اقتصاد ، قدرت صنعتی و اقتصادی آلمان (با اتکا به شرکت های خودرو سازی و ابزار آلات صنعتی و ماشین آلات تولیدی ) به تنهایی ، با قدرت اقتصادی و صنعتی تمام کشورها اتحادیه اروپا برابری می کند .

آلمانی ها مردمی منظم و مقرراتی، وقت شناس و مانند ربات هایی با قلب یخی به سختی با خارجی ها ارتباط برقرار می نمایند و جز مهمان گریزترین مردم دنیا هستند. ولی پس از برقراری ارتباط دوستان بسیار خوبی هستند.

مهم ترین مراکز علمی آلمان :

از مهمترین مراکز علمی آلمان می توان به دانشگاه بن (با بیش از ۲۰۰ سال سابقه ) در رشته های علوم کشاورزی و علوم وابسته ، علوم انسانی ، علوم کاربردی پایه و علوم مهندسی ؛‌ دانشگاه هنر برلین که در رشته های  بازیگری معماری هنر و رسانه موسیقی طراحی صحنه و لباس نقاشی و مجسمه سازی و … به ارائه کلاس می پردازد ، علاقه مندان به هنر را از جای جای دنیا برای تحصیل در آلمان به برلین می کشاند ، دانشگاه آخن ، دانشگاه تربیت بدنی و آموزش عالی فنی (علمی و نظری)   اشاره کرد .

برای تحصیل در آلمان بر خلاف سایر کشورهایی که در مورد اقامت تحصیلی در آن ها صحبت کردیم ، تنها وظیفه دانشجو پرداخت هزینه های روزمره خود می باشد و در راستای اسکان افرادی که قصد تحصیل در آلمان را دارند ، مکان هایی با قیمت بسیار مناسب در نظر گرفته شده است .

در عوض هزینه های روزانه بسیار بالا می باشد ، به گونه ای که افراد هزینه های ماهانه ای بالغ بر ۷۰۰-۸۰۰ یورو دارند که با احتساب بیمه و سرشکنی شهریه هر ترم به ۱٫۲۰۰ یورو می رسد . زبان تدریس در دانشگاه های این کشور آلمانی و انگلیسی (۸۳ دانشگاه انگلیسی زبان )  بوده و پس از چند ترم ، امکان گسیل دانشجو به آمریکا، استرالیا ، کانادا و … وجود دارد .

برای تحصیل در آلمان ، در صورت داشتن دیپلم ایران ، دانشجو موظف به شرکت در امتحان ورودی و تحصیل در کالج های آلمانی زبان به مدت ۲ ترم می باشد ، اگر هم در ایران دانشجوی سال سوم به بعد بوده و سپس به آلمان مراجعت کرده باشد ، از حضور در کالج های مذکور معاف می شود .

اعتبار مدرک دانشگاه آزاد نیز در حدیست که فقط از شرکت در دوره کالج معاف شوید و اجازه شرکت در دوره های کارشناسی ارشد را ندارید ( مگر اینکه معدل مدرک دانشگاه آزادتان بالای ۱۷ باشد )

به دلیل رایگان بودن دوره دکتری ، دانشگاه های آلمان علاقه چندانی به آموزش دانشجویان غیر بومی نداشته و تحصیل در آلمان (در مقطع دکترا) مستلزم آشنایی با استاد راهنمایی آلمانی دارد که پیدا کردن شخص مورد نظر بسیار سخت می باشد.

از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان نیز می توان به ترجمه تمامی مدارک تحصیلی ، مدارک هویتی ، تائیدیه های زبان انگلیسی ، فرم درخواست ویزا ، ضمانت نامه مالی (توسط شخص و معرفی ذر آلمان ) و … اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب