چرا تحصیل در سوئد | تحصیل در آلمان|تحصیل در آمریکا|تحصیل در ایتالیا|تحصیل در سوئد|تحصیل در کانادا
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئد در مقطع دکتری
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
دانشگاههای ایتالیا
فروردین ۲۳, ۱۳۹۶

چرا تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

درباره سوئد

پادشاهی سوئد در شمال اروپا و هم مرز کشورهای نروژ و فنلاند و از طریق دریا به دانمارک متصل می باشد.

و جزو کشورهای اسکاندیناوی می باشد. جمعیت ۱۰ میلیون نفری سوئد اکثرا در جنوب این کشور تمرکز شده است  که ۸۵ درصد این جمعیت در شهرها زندگی می کنند . پایتخت این کشور اسکهلم پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. بخش شالی این کشور  شمال جنگلهای انبوه است که خالی از سکنه می باشد.

سوئد در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا پیوست و در عین حال عضو سازمان های بین المللی دیگر مانند پیماان اتلانیک شمالی   

 سازمان ملل متحد و شورای نوردیک پیمان تجارت جهانی می باشد.

با توجه به سیستم سئسیال دمکراتیک حاکم بر این کشور سوئد همواره در رتبه بندی های جهانی از نظر رفاه اجتماعی در بالاترین رتبه ها از نظر رفاه اجتماعی قرار دارد و یکی از شاد ترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور در عین حال همواره از نشر سیستم آموزشی و بهداشتی نیز جزو برترین کشورهای جهان بوده در سالهای دارا بودن اقتصادی پویا و آزالدیهای اجتماعی باعث جذب مهاجران زیادی از سراسر جهان شده است.

 

از نظر تاریخی امپراطوری شوئد یکی از تاثیز گذاران صحنه سیاسی اروپا بوده که قرن ۱۹ با جدا شدن فنلاند از این کشور امپراطوری این کشور تجزیه شد و از سال ۱۸۱۴ سوئد با هیچ کشوری وارد جنگ نشد و یکی از کشورهای صلح طلب جهان محسوب می شود که طول قرن ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ به عنوان کشوری خنثی در تمامی جنگ ها نقش کمک انسان دوستانه به عهده گرفته است.

مردم سوئد مشهور به داشتن روحیه پیشرفت طلب و آزاد اندیش  هستند که پذیرای مهاجران, مخصوصا دانشجویان خارجی می باشند و در عین حال ملتی نوآور و از تغییرات اجتماعی استقبال می کنند. سوئد کشوری مدرن و امن با سطح رفاه اجتماعی بالا است و فرهنگ آزاد اندیشی و علم بنیان این کشور تجربه تحصیلی بی نظیری را برای دانشجو فراهم می نماید. در ضمن تراکم جمعیتی پایین این کشور و فرصت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، سوئد را به یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی با تضمین شغلی تبدیل کرده است که هر ساله میزبان دانشجویان خارجی بیشماری می باشد.

با تحصیل در سوئد دانشجویان خارجی می توانند از بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف بهرمند شوند، اما بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در این کشور با شرایط عالی به دانشجویان اهدا می شود که در صورت فارغ التحصیلی در این مقطع به اقامت دائم سوئد منتهی می شود. با توجه به اینکه دانشگاههای سوئد اولویت پذیرش دکترا را به فارغ التحصیلان خود می دهند، تحصیل مقاطع پایین تر سوئد می تواند تضمین کننده آینده شغلی و تحصیلی دانشجو باشد.  

پذیرش دوره زبان در سوئد

دانشگاههای سوئد دوره زبان انگلیسی برای کسانی که از سطح زبان لازم برای شرکت در دانشگاههای سوئد برخوردار نیستند برگزار می نمایند که بدون ثبت نام دانشگاه می توان از این دوره ها استفاده کرد که علاوه بر آمادگی زبان می توانند با مهارتهای دیگر دانشگاهی نیز آشنا شوند که شامل دروس مورد نیاز در دوران تحصیل دانشگاهی نیز می شود.

منبع: تحصیل در سوئد

 

دوره های زبان شامل سخنرانی، سمینار و کار گروهی در زمینه های مختلف برای آمادگی دانشجویان می باشد که در هر سه زمینه شنیداری، گفتاری و نوشتاری فعالیت هایی در نظر گرفته شده است شامل:

گرامر کاربردی

کامل کردن دایره لغات محاوره و آکادمیک

درک مطلب

درک مطلب دانشگاهی

استراتژیهای محاوره

محاوره

بلاغت

دانش ادبی انگلیسی

منبع:تحصیل در سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

?>

بهینه سازی سایت توسط سئویاب